Решітковий настил металевий – матеріал, що був винайдений у Німеччині на заміну просічно-витяжним та рифленим листам, які зазвичай використовувались у якості настилів та потребували міцні опорні конструкції..

За способом виконання розрізняють два основних типи металевих решіткових настилів – зварний та пресований. Обидва типи металевих настилів є одноосно орієнтованими – несучим елементом у такому настилі є вертикально розташована смуга.

Також розрізняють металеві настили по матеріалу виготовлення – оцинкована сталь, нержавіюча сталь, алюміній та ін.

Додаткові антиковзкі властивості на металевих настилах забезпечують поперечні смуги з насічками.

У 1966 році у м.Даллас було виготовлено перший склопластиковий настил. Композитний склопластиковий решітковий настил вирішив проблему корозії та проблему одноосної орієнтації. Також настил має природню ввігнуту форму ребер, що забезпечує антиковзкі властивості без додаткової обробки.

Альтернативні назви – FRP/GRP настил, пластиковий настил, композитний настил та ін.

FRP/GRP Решітковий настил складається з шарів суцільного скловолокна для міцності, смоли для з’єднання волокон та надання форми та стійкості до корозії. Завдяки своїй двонаправленій структурі, FRP/GRP решітковий настил може мати вирізи на панелі без додаткової опори навколо отвору. FRP/GRP решітковий настил має дуже високу стійкість до ударів, а також високу хімічну стійкість.

FRP/GRP решітковий настил замінює звичайні матеріали, відповідає вимогам по навантаженню, протистоїть впливу корозії та має високу ударостійкість.