Склопластики – полімерні композиційні матеріали, армовані скляними волокнами, які формують з розплавленого неорганічного скла. В якості матриці найчастіше застосовують як термореактивні синтетичні смоли (фенольні, епоксидні, поліефірні і т.д.), так і термопластичні полімери (поліаміди, поліетилен, полістирол і т.д.). Ці матеріали мають досить високою міцністю, низькою теплопровідністю, високими електроізоляційними властивостями, крім того, вони прозорі для радіохвиль. Використання склопластиків почалося в кінці Другої світової війни для виготовлення антенних обтічників – куполоподібних конструкцій, в яких розміщується антена локатора. У перших армованих стеклопластиках кількість волокон було невеликим, волокно вводилося, головним чином, щоб нейтралізувати грубі дефекти тендітної матриці. Однак з часом призначення матриці змінилося – вона стала служити тільки для склеювання міцних волокон між собою, зміст волокон в багатьох стеклопластиках досягає 80% по масі. Шаруватий матеріал, в якому в якості наповнювача застосовується тканину, плетені з скляних волокон, називається склотекстоліти.

Існуючі композиційні матеріали можна розділити на три основні класи, що відрізняються микроструктурой: дисперсно-зміцнені, зміцнені частками і армовані волокнами. Всі ці матеріали являють собою матрицю з будь-якого речовини або сплаву, в якій розподілена друга фаза – зазвичай більш жорстка, ніж матриця, яка служить для поліпшення тієї чи іншої властивості.

Склопластики – досить дешеві матеріали, їх широко використовують в будівництві, суднобудуванні, радіоелектроніці, виробництві побутових предметів, спортивного інвентарю, віконних рам для сучасних склопакетів і т.п.