САП – структурно- армований полімер. Таким скороченням зазвичай називають склопластикові вироби, оскільки це теж армовані полімери, проте у якості армувального елементу використовується скловолокно.
Насправді армувальним елементом може виступати не лише скловолокно. Наприклад, у автомобільній галузі використовується карбонове волокно, карбонові мати та тканини.
Армовані пластики, є поєднанням безперервної полімерної матриці з міцними високомолекулярними волокнами, з’явилися вони порівняно недавно, але вже зараз відіграють значну роль у багатьох галузях промисловості.
Те, що малі добавки волокна значно збільшують міцність і в’язкість крихких матеріалів, було відомо з найдавніших часів. За часів єгипетського рабства в цеглу додавали солому, щоб вони були міцніші і не розтріскується при сушінні на спекотному сонці. Навіть ластівка, яка споруджує гніздо для майбутніх пташенят, створює його з композиту.
Вперше про полімери люди дізналися в 1855 році, завдяки англійському Металургу і винахіднику Олександру Парксу, а громадськості матеріал був представлений на Великий Міжнародній виставці в Лондоні, під назвою целулоїд так як був виготовлений з целюлози.
На початку 20-го століття були отримані перші синтетичні полімери на основі фенолоформальдегідних смол. В даний час полімери стали основними конструкційними матеріалами нарівні з металами, сплавами, деревом. Основна маса композитних виробів виробляється з синтетичних полімерів. Маючи дуже цінна властивість приймати практично будь-яку форму.
Полімерні композиційні матеріали. Композити, в яких матрицею служить полімерний матеріал, є одним з найбільш численних і різноманітних видів матеріалів. Їх застосування в різних областях дає значний економічний ефект. Наприклад, використання полімерного композиту при виробництві космічної та авіаційної техніки дозволяє знизити від 5 до 30% ваги літального апарату. А зниження ваги, наприклад, штучного супутника на навколоземній орбіті на 1 кг призводить до економії 1000 $. Як наповнювачі полімерного композиту використовується безліч різних речовин.